USŁUGI

 

Stomatologia dziecięca

Leczenie mlecznych zębów jest równie ważne jak leczenie zębów stałych. Zwlekanie z leczeniem ubytków w ząbkach mlecznych szybko skutkuje silnym bólem zęba. Przedwczesna utrata mlecznego uzębienia nieuchronnie prowadzi do powstania wad zgryzu. Warto zadbać o zęby naszych pociech stosując profilaktykę (lakowanie i lakierowanie) oraz przyprowadzając dzieci na przeglądy nawet co 3 miesiące. Częste wizyty nie pozwolą na powstanie dużego ubytku, a dziecko oswoi się z koniecznością leczenia zębów.

Chirurgia

Przeprowadzam zabiegi usuwnia zębów jedno i wielokorzeniowych, dłutowanie korzeni oraz leczenie ropni przyzębnych. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym. Należy jednak pamiętać, że ekstrakcja zęba jest ostatecznością i dokładam wszelkich starań aby do tego nie dopuścić, wykorzystując najnowsze osiągnięcia medycyny.

Wybielanie zębów

Przeprowadzam zabiegi wybielania zębów z wykorzystaniem najlepszych materiałów dostepnych obecnie na rynku medycznych.

Profilaktyka

Wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. W gabinecie można wykonać między innymi:

  • okresowe przeglądy z dokładnym instruktażem higieny jamy ustnej,
  • fluoryzację zębów mlecznych i stałych,
  • lakowanie zdrowych zębów stałych w celu zabezpieczenia bruzd przed procesem próchnicowym
  • usuwanie złogów nazębnych za pomocą skalera ultradzwiękowego
  • usuwanie osadu za pomocą piaskarki

Protetyka

Wykonuję prace protetyczne stałe, takie jak licówki, korony porcelanowe i mosty. W przypadku rozległych braków zębowych niezbędne jest wykonanie prac ruchomych: protez szkieletowych, również na zatrzaskach, protez valplast oraz protez akrylowych. Zaletą protez szkieletowych jest ich cienka, metalowa konstrukcja i stabilny sposób umocowania za pomocą klamer. Są one znacznie trwalsze niż protezy akrylowe i nie mają niszczącego szpływu na wyrostek zębodołowy.

Stomatologia Zachowawcza

W celu uzupełnienia utraconych tkanek zęba (próchnica, uraz) wykorzystuję nowoczesne materiały światłoutwardzalne kompozytowe i glasjonomerowe. Wypełnienia są trwałe i estetycze, dopasowane kształtem i kolorem do zęba. Przy użyciu włokien szklanych możliwa jest odbudowa nawet znacznie zniszczonych lub złamanych zębów. Stosowanie znieczuleń miejscowych zapewnia bezbolesne przeprowadzenie każdego zabiegu.